Csernoviczki Éva ötödik lett a tokiói Grand Slam-tornán - 2010.12.13.

A 48 kilogrammos Csernoviczki Éva ötödik lett az olimpiai kvalifikációs judo Világkupa-sorozat tokiói állomásán.

A 154 ezer dollár összdíjazású Grand Slam-versenyen a tatabányaiak Eb-másodikja egy kínai és egy belga riválist győzött le, mígnem megállította őt a később bronzérmes japán Ibe Soko.

A nyitónap másik magyarja, Burján László (60 kg, UTE) helyezetlenül zárt.

Vasárnap Taraba Sándor (73, UTE), Ungvári Attila (73, Restart-Ceglédi VSE), Csoknyai László (81, Paksi Atomerőmű SE) és ifj. Nagysolymosi Sándor (81, Kecskeméti JC) lépett tatamira a sportágalapító után Kano-kupának is nevezett viadalon, amelyen 53 ország 363 judósa versengett – mind a négyen helyezetlenül zárták a tornát.

A hétfői zárónapon tatamira lépő két magyar judós is helyezetlenül zárt az olimpiai kvalifikációs sorozat tokiói állomásán, Farkas Bálint (100, FJC) és Urbán Gergő (+100, Eger) egyformán nyert mérkőzés nélkül búcsúzott.

A tokiói Grand Slam eredményei: KLIKK IDE!