Magyar éremeső a győri ifjúsági Európa-kupán

Újra remek magyar sikereket, hét hazai érmet hozott az ifjúsági korosztály idei utolsó nagy nemzetközi versenye, a győri Olimpiai Sportparkban megrendezett ifjúsági Európa-kupa viadal.

Az 52 kilogramm házidöntőt hozott: Jüttner Janka (balról) ezüst-,
Vas Mira (balról a második) aranyérmes lett

A verseny történetének eddigi legnagyobb mezőnyét köszönthettük Győrben, huszonnyolc ország ötszáztizenkét judósa lépett tatamira a magyar Ek-viadalon. Összesen nyolcvanhárom magyar judós sikeréért szoríthattunk, a mieink közül négyen is a dobogó legfelső fokára állhattak: Kunyik Botond (55 kg, Tatabányai SC), Kollár Sebestyén (66 kg, BHSE), Kiss Viktória (48 kg, BHSE) és Vas Mira (52 kg, UTE) egyaránt megnyerte súlycsoportjának küzdelmeit!

Kunyik Botond (balról a második) a győri Ek-arannyal

Kunyik Botond nagyon rákapcsolt: a tatabányai fiatal alig három hete, Berlinben nyerte meg pályafutásának első Ek-érmét, egy ezüstöt, amelyet Győrben egy még fényesebb medálra cserélt. Kollár Sebestyén már a negyedik Európa-kupa győzelemnél jár ebben a korosztályban, de az elsőt nyerte meg a 66 kilósok között.

Kollár Sebestyén (balról a második) most a 66 kilósok között nyert

A hölgyeknél Kiss Viktória remek sorozatot kezdett Berlinben, akkor a dobogó legfelső fokára állhatott, s ennél alább Győrben sem adta. Az 52 kilogrammban Vas Mira karrierjének első Ek-érmét szerezte meg, s az mindjárt a legfényesebb, egy arany lett!

Hoó Fédra (balról) a 63 kilogrammba lépve lett ezüstérmes

A négy aranyérmes mellett még három dobogóst ünnepelhettünk: Jüttner Janka (52 kg, Budaörsi SC) és Hoó Fédra (63 kg, DVTK) ezüst-, Tóth Miron (+90 kg, Miskolci VSC) pedig bronzérmes lett, a pontszerző ötödik helyen zárt Pocsári Alex (50 kg, UTE), Fedora Ferenc (60 kg, DSI Debrecen), Nagyvári Zsolt (90 kg, Miskolci VSC), Szekeres Ábel (+90 kg, Harsányi USE) és Krüpl Georgina (70 kg, Ippon Judo Tatabánya), hetedik lett Radovics Mihály (50 kg, Tatabányai SC), Csajbók Barnabás (66 kg, Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola) és Szabó Réka (52 kg, BHSE).

Kiss Viktória (balról a második) Berlin után duplázott

A magyar válogatott (4 arany, 2 ezüst, 1 bronz) az első helyet szerezte meg az éremtáblázaton, Grúzia (3, 1, 4), Franciaország (2, 1, 1), Svájc (2, 0, 1), Horvátország (1, 1, 2) és Szlovákia (1, 1, 1) előtt.