Magyar éremeső a lignanói junior Európa-kupán

Igazán kitettek magukért juniorkorú válogatottjaink: a hétvégi olaszországi Európa-kupa viadalon az igen erős és népes mezőnyben egy arany-, négy ezüst- és négy bronzérmet szereztek korosztályos legjobbjaink.

Gábor Áron (balról a második) aranyérmet szerzett Lignanóban

A mieink közül Gábor Áron (66 kg, MTK Budapest) állhatott fel a dobogó legfelső fokára, Szabó Áron (73 kg, Ippon Judo Tatabánya), Demeter Bendegúz (81 kg, MTK Budapest), Dobos Levente (+100 kg, Ledényi JI) és Kriza Anna (63 kg, Miskolci VSC) ezüst-, Adorjáni Gergely (73 kg, BHSE), Kőszegi Rebeka (48 kg, BHSE), Szeleczki Szabina (48 kg, Ceglédi VSE) és Sági Nikolett (78 kg, KSI SE) pedig bronzérmet szerzett.

Szabó Áron (balról ) és Adorjáni Gergely (jobbról) a dobogón

Helyezésekben sem volt hiány, Pokk Armand (73 kg, Tatabányai SC), Sztankó Dániel (81 kg, UTE), Schönberger Máté (+100 kg, Virradat SE) és Hársvölgyi Tamara (48 kg, Ceglédi VSE) az ötödik, Demeter Marcell (81 kg, MTK Budapest), Varka Fanni (48 kg, Tatabányai SC) és Vég Luca (52 kg, Ceglédi VSE) pedig a hetedik helyen végzett.

Kriza Anna (balról) ezüstérmes lett a 63 kilósok között

A magyar csapat a kilenc éremmel a házigazda Olaszország (6, 5, 6) mögött a második helyet szerezte meg az éremtáblázaton, a lignanói viadalon tizenkilenc ország háromszázhuszonnyolc judósa lépett tatamira.