Hét magyar érem az Európa-kupáról

Remekül szerepeltek, hét érmet is nyertek a mieink a boszniai Pale városában megrendezett Európa-kupa viadalon, amelyen huszonnégy magyar judós próbált szerencsét.

Kovács Kitti (balról a második) arannyal tért vissza a nemzetközi porondra

Húsz ország kétszáztizenkét versenyzője indult harcba az érmekért, a magyarok közül ezt a BHSE két versenyzője tette a legnagyobb sikerrel: az 57 kilogrammos Kovács Kitti német, lengyel, orosz és osztrák ellenfelét legyőzve lett aranyérmes, a 63 kilogrammban Kriza Anna egy-egy belga és horvát, majd két német judós ellen diadalmaskodott, így ugyancsak a dobogó felső fokára állhatott.

Kriza Anna (balról a második) először nyert Európa-kupát a felnőtteknél

A huszonhat éves Kovács Kitti pályafutása során először nyert Európa-kupát a felnőtteknél, sikerének értékét növeli, hogy legutóbb több mint egy évvel ezelőtt, 2023 februárjában szerepelhetett nemzetközi tornán. A huszonegy esztendős Kriza Anna ugyancsak először vehetett át aranyérmet felnőtt Európa-kupa viadalon.

Két magyar a dobogón: Naji Dávid (balról) és Feczkó Csanád (balról a harmadik)

A férfiaknál öt érem is jutott a magyaroknak. A 60 kilogrammosok között a kaposvári Naji Dávid ezüstérmes lett, Feczkó Csanád (Nippon Sport JC) bronzérmet nyert, a 73 kilogrammban Szeredás Botond (Nippon Sport JC) ugyancsak a dobogó harmadik fokára állhatott, a 81 kilogrammban pedig Tóth Benedek (MTK Budapest) ezüst-, klubtársa, Tóth Botond pedig bronzérmet szerzett.

Szeredás Botond (jobbról) a 73 kilósok dobogóján

Pontszerző helyezésekből sem volt hiány, Gombás Bálint (66 kg, UTE), Boros Bence (73 kg, Kaposvári JK), Sztankó Dániel (90 kg, UTE), Kőszegi Rebeka (48 kg, BHSE), Keller Rebeka (52 kg, Ippon Judo Tatabánya) és Szász Hanna (57 kg, Siklós SE) az ötödik, Péter Fruzsina (57 kg, KSI SE) pedig a hetedik helyig jutott Bosznia-Hercegovinában.

A magyar válogatott két arany-, két ezüst- és három bronzéremmel az éremtáblázat harmadik helyét szerezte meg, Németország (3, 1, 4) és Szerbia (2, 4, 3) mögött.