2026-06-21
A hétvégén Berlinben rendezték meg a junior Európa-kupa sorozat újabb állomását, amelyen a mieink húsz fővel képviseltették magukat, közülük Vég Luca felállhatott az Ek-dobogóra.

Vég Luca (jobbról) az Ek-bronzéremmel
Az elmúlt évekhez képest talán szerényebb, de így is tekintélyes létszámú mezőny érkezett a német fővárosba, harmincnyolc ország négyszázötvenkilenc versenyzője mérlegelt a korosztály Európa-kupa tornájára.
A mieink közül az 57 kilogrammos lányoknak ment a legjobban, Vég Luca (Ceglédi VSE) és Váradi Noémi (BHSE) csaphatott végül össze a bronzéremért, a csatát aztán a ceglédi judoka nyerte meg ipponnal.

Galó Bence (kékben) is éremért küzdhetett
A többiek is igyekeztek, Galó Bence (60 kg, UTE) is eljutott a bronzmérkőzésig, végül az ötödik helyezést szerezte meg, akárcsak a 90 kilósoknál Pintér Bulcsú (BHSE), rajtuk kívűl Kollár Ágoston (73 kg, Ippon Judo Tatabánya), Horváth Nándor (81 kg, MTK Budapest) és Jüttner Janka (52 kg, Budaörsi SC) a hetedik, Molnár Zsombor (73 kg, UTE) pedig a kilencedik helyen végzett.
A junior Európa-kupa sorozat következő állomására július első hétvégéjén Prágában kerül majd sor, a mieink azonban egy héttel későbbre, a paksi Atom-kupára – amely ugyancsak junior Európa-kupa-viadal – összpontosítanak majd.

Pintér Bulcsú (fehérben) az ötödik helyen végzett Berlinben
Forrás: Judoinfo
Fotó: EJU, Falk Scherf
Eredmények: KLIKK IDE!